Prva HNL juniora: Hajduk na korak od naslova, Rijeka i Rudeš igraju u srijedu

Sportnet • ponedjeljak, 26.04.2021.

Odigrano je preostalih šest dvoboja 22. kola Prve HNL juniora. Vrijedi izdvojiti pobjede Slaven Belupa, Intera, Hajduka i Lokomotive protiv Sesveta, Hrvatskog dragovoljca, Osijeka odnosno Dugopolja.

Na stadionu Sv. Josipa Radnika u Sesvetama sastali su se Sesvete i Slaven Belupo. Nakon prvog dijela domaćin je imao dva gola prednosti. U nastavku gosti su okrenuli rezultat te pobjedu i tri boda odnijeli prema Koprivnici. U 12. minuti Ante Matić doveo je Sesvećane u vodstvo (1:0). Četiri minute kasnije Ivan Stanić povećao je prednost na 2:0. Već u prvoj minuti drugog poluvremena Šimun Šabijan smanjio je zaostatak (2:1). U 78. minuti Robert Marijanović donio je izjednačenje (2:2). Šest minuta poslije Petar Tomić postavio je konačnih 2:3. Koprivničani su nastavili kontinuitet dobrih rezultata. Osim što u šestoj uzastopnoj utakmici nisu poraženi, upisali su treću pobjedu zaredom.

Inter je na ŠRC Ivan Laljak-Ivić u Zaprešiću pobijedio Hrvatski dragovoljac 1:0. Pogodak za slavlje i vrijedne bodove domaćeg sastava postigao je Matija Frković u 32. minuti. Zaprešićani su se uspjeli iskupiti nakon dva poraza u nizu (Slaven Belupo, Hajduk). Sigećani će teško dohvatiti 12. mjesto, posljednje koje donosi ostanak u društvu najboljih.

Na ŠRC Ante Gotovina međusobni susret odigrali su Osijek i Hajduk. Završilo je pobjedom gostiju od 2:0. Strijelci za jubilarno, 20. slavlje Bilih ove sezone bili su Madžid Šošić u 32. i Tvrtko Buljan u 44. minuti. Igrači trenera Marijana Budimira približili su se naslovu prvaka jer imaju devet bodova više u odnosu na Dinamo. Ako se u sljedećem kolu dogodi remi ili poraz Dinama na gostovanju kod Slaven Belupa te pobjeda Hajduka protiv Sesveta kod kuće, Majstori s mora matematički će postati prvaci.

Lokomotiva je na Kajzerici svladala Dugopolje 2:1. Već u petoj minuti Gabriel Groznica je iz kaznenog udarca bio precizan za 1:0. Vodstvo Lokosa nije dugo trajalo. U 11. minuti Ante Zoko je izjednačio (1:1). Tri boda ostala su na jugu Zagreba zahvaljujući Franu Petkoviću, koji je u 66. minuti postavio konačan ishod (2:1).

U sedam odigranih ogleda postignuta su 24 pogotka, od toga 3,43 po utakmici.

Vrijedi istaknuti kako je poznat termin odgođene utakmice 17. kola Rijeka – Rudeš. Odigrat će se u srijedu, 28. travnja na Rujevici s početkom u 14 sati.

Rezultati 22. kola Prve HNL juniora: Sesvete – Slaven Belupo 2:3 (Matić 12, Stanić 16/Šabijan 46, Marijanović 78, Tomić 84), Inter Zaprešić – Hrvatski dragovoljac 1:0 (Frković 32), Osijek – Hajduk 0:2 (Šošić 32, Buljan 44), Istra 1961 – Varaždin 3:1 (Pavić 20, Lisica 76, Ladislović 87/Vugrinec 28), Rudeš – Orijent 1919 3:0 (Kušec 6, Bužanić 76, Mandić 83), Lokomotiva – Dugopolje 2:1 (Groznica 5 – 11m, Petković 66/Zoko 11).