Liga prvaka, nokaut faza, Polufinale - prve utakmice, 27.04.2021, 21:00 h, Estadio Alfredo Di Stefano, Madrid
Suci: Danny Makkelie, Hessel Steegstra, Jan de Vries (Nizozemska)

Matej Kačan • utorak, 27.04.2021.

Prvi polufinalni susret Lige prvaka između Real Madrida i Chelseaja u Španjolskoj je završio 1:1 pa Englezi imaju prednost gola u gostima prije uzvrata kod kuće...

Eden Hazard
66'
19
Alvaro Odriozola
77'
11
Marco Asensio
77'
25
Rodrygo
90'+2'
Hakim Ziyech
66'
29
Kai Havertz
66'
24
Reece James
66'

Thomas Tuchel

Furiozan početak, dva pogotka u prvih pola sata, a onda pljusak i čekanje kraja u teškim uvjetima. U najkraćim crtama to bi bio sažetak prvog polufinalnog susreta Lige prvaka između Real Madrida i Chelseaja. Ova dva Superligaša su u najavi dobili spektakl, i prvih pola sata je baš tako izgledalo.

Chelsea je krenuo sjajno i bio je mnogo bolja ekipa u prvih dvadesetak minuta. U 10. minuti je Timo Werner nevjerojatno promašio, tj. slabo pucao u vratara nakon što mu je loptu na peterac spustio Christian Pulišić.

Četiri minute kasnije je Amerikanac uzeo stvar u svoje ruke. Rüdiger ga je sjajno pronašao, a ovaj s loptom dribla u 16 metara, obilazi Courtoisa koji je izletio te pogađa praznu mrežu s nekih 14 metara za zasluženo vodstvo Chelseaja.

Sljedećih desetak minuta u dvadesetima pripada Karimu Benzemi. On je prvo u 23. sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio vratnicu, ali je u 29. minuti potezom utakmice postavio konačan rezultat. Marcelo je ubacio, Militao glavom vratio u sredinu, a lopta se odbija od bloka do Francuza koji iz pada radi sjajne poluškarice i pogađa.

Do poluvremena nema pogodaka ni šansi, a tako je i u većem dijelu drugog poluvremena gdje su se obje ekipe borile s teškim vremenskim uvjetima te su se koncentrirale najviše na obranu. Tek smo u posljednjih desetak minuta imali pokoji ozbiljniji udarac.

U 79. je iz dobre situacije iz slobodnjaka probao Ziyech, dok su na drugoj strani pokušavali Kroos i Varane. Pogodaka nije bilo pa je ostao remi, a Chelsea u London nosi prednost pogotka u gostima i može biti zadovoljniji.

Luka Modrić je za Real odigrao 90 minuta i opet je pobrao vrlo pozitivne komentare navijača na društvenim mrežama, dok Mateo Kovačić kod gostiju nije bio u konkurenciji za sastav.