Nikola Mektić i Mate Pavić nastavljaju niz, igrat će u finalu i u Madridu

Mihaela Bradovski • subota, 08.05.2021.

Nikola Mektić i Mate Pavić prošli su u finale velikog turnira u Madridu. U polufinalu su bili bolji od Sandera Gillea i Jorana Vliegena u dva seta...

Nikola Mektić i Mate Pavić više su turnira osvojili nego što su upisali poraza. Od početka godine imaju pet osvojenih turnira i samo tri poraza, a u Madridu su došli nadomak osvajanja šestog turnira.

Mektić i Pavić plasirali su se u finale pobjedom protiv Sandera Gillea i Jorana Vliegena koje su svladali u dva seta. Ovo im je bio drugi međusobni dvoboj, u prvom odigranom na Murray River Openu, hrvatski par u četvrtfinalu je slavio u produženom tie-breaku.

Ovaj put posao je bio puno lakši i Mektić i Pavić slavili su za svega 67 minuta bez izgubljenog seta.

Već u prvom gemu meča Mektić i Pavić dolaze do breaka i tu prednost drže do kraja seta. Mogli su još jednim breakom doći i ranije do seta, ali isto tako mogli su se i Gille i Vliegen vratiti u meč.

U drugom setu Gille i Vliegen poveli su s 2:1, ali nakon toga su izgubili pet gemova zaredom i upisali poraz.

Mektić i Pavić prolaze dalje sa 6:4, 6:2 i čekaju protivnike u finalu.