Bayern deveti put zaredom prvak Njemačke, hat-trick Brekala, odličan i Kramarić

Branimir Korać • subota, 08.05.2021.

Bayern je obranio naslov prvaka Njemačke. I prije nego što je odigrao svoj susret 32. kola Bundeslige, titula je bila u džepu s obzirom da je Borussia u Dortmundu svladala RB Leipzig. U ovom kolu odlični su bili Hrvati, hat-trick je postigao Josip Brekalo, a Andrej Kramaričć zabio je gol i imao dvije asistencije.

Dortmundska Borussia svladala je RB Leipzig s 3:2, poboljšala si je šanse za ulazak u Ligu prvaka, a ujedno je pomogla i Bayernu da što prije potvrdi naslov prvaka.

Vrlo rano takav rasplet najavio je Marco Reus koji je već u sedmoj minuti poslao loptu u mrežu. U prvom dijelu Borussia je bila dosta bolja i mogla je i do uvjerljivije prednosti.

U 51. minuti stigla je do drugog pogotka preko Jadona Sancha, ali Leipzig se nije predao i došao je do poravnanja. Prvo je Lukas Klostermann zabio za 2:1, a onda je Dani Olmo pogodio za 2:2. Činilos e da će susret tako i završiti, ali Sancho novim golom u 87. minuti donosi pobjedu Borussiji.

Wolfsburg je odigrao odličnu utakmicu protiv Union Berlina, upisao je pobjedu 3:0 i zadržao je treće mjesto. Junak Wolfsburga bio je trostruki strijelac Josip Brekalo.

Prvi gol Brekalo je zabio u 12. minuti s 18 metara o suprotni gornji kut, a drugi u 63. s ruba kaznenog prostora uz lagani odbijanac također u gornji kut. U 90. minuti iz drugog pokušaja u 16 metara postavio je konačnih 3:0.

Nakon postignutog gola Brekalo je napustio igru, a na drugoj strani Petar Musa igrao je do 68. minute.

Hoffenheim je odradio jako loših prvih 45 minuta protiv Schalkea i gubio je 2:0, ali u nastavku predvođen Andrejom Kramarićem odlazi do pobjed 4:2.

Mark Uth i Shkodran Mustafi odveli su Schalke do 2:0 prednosti na odmoru, ali u nastavku se sve promijenio. Prvo je u 47. minuti Kramarić iz slobodnjaka sa skoro 25 metara smanjio na 2:1, a zatim je nabacio iz kornera, a Kevin Akpoguma glavom je zabio za 2:2.

Kramarić je imao prste i u trećem pogotku, nabacio je iz slobodnog udarca, a Christoph Baumgartner glavom je pogodio za preokret. Ihlas Bebou zabio je za konačnih 4:2.