Petra Martić preko Kristine Mladenović do osmine finala

Branimir Korać • srijeda, 12.05.2021.

Petra Martić napokon je uspjela spojiti dva dobra meča i to joj je u Rimu donijelo plasman u osminu finala. U drugom kolu svladala je Kristinu Mladenović...

Prvi put nakon Roland Garrosa prošle godine Petra Martić spojila je dvije pobjede protiv igračica iz Top 100. Tamo je svladala Misaki Doi i Veroniku Kudermetovu, a ovdje Shelby Rogers i Kristinu Mladenović.

U drugom kolu protiv Mladenović slavila je bez izgubljenog seta, a za prolaz je trebala sat i 43 minute. Na kraju je slavila sa 7:5, 6:3. >p>Mladenović je bolje krenula u meč i tri puta je imala break prednosti, ali Martić je bolje završila set i s četiri uzastopna gema napravila je preokret i uzela prvi set sa 7:5.

U drugom setu Martić je kod 2:2 došla do breaka, a zatim nakon dvije spašene break lopte izdominirala do kraja seta i slavila sa 7:5, 6:3.

U osmini finala igrat će protiv Serene Williams ili Nadije Podoroske.