Ivan Leko učvrstio vodeću poziciju u svojoj skupini kineskog prvenstva

Mihaela Bradovski • nedjelja, 16.05.2021.

Ivan Leko i dalje je bez poraza u kineskom prvenstvu. U petom kolu Shanghai Port upisao je pobjedu protiv Daliana Pro s glatkih 3:0...

Shanghai Port je vodeća momčad skupine B kineskog prvenstva, a na vrhu se odvojio pobjedom protiv Daliana Pro 3:0. Shanghai Shenhua i Hebei također nemaju poraza, imaju tri boda manje i utakmicu manje.

Port pod vodstvom Ivana Leke nije imao nikakvih problema protiv Daliana i već u prvom poluvremenu stigao je do dva gola prednosti.

Poveo je u 19. minuti golom Lu Wenjuna, a u 39. minuti bivši igrač Chelseaja, Brazilac Oscar povisio je na 2:0. U sudačkoj nadoknadi susreta Oscar je još jednom poslao loptu u mrežu i to iz kaznenog udarca za konačnih 3:0.

U sljedećem kolu Shanghai Port igra protiv Wuhana koji je u prva četiri kola skupio samo dva boda.