Viktor Galović zaustavljen u zadnjem kolu kvalifikacija u Bielli

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 17.05.2021.

Viktor Galović nije izborio prolaz u glavni ždrijeb turnira u Bielli. U drugom kolu kvalifikacija protivnik mu je bio Tim van Rijthoven...

Viktor Galović zaustavljen je u zadnjem kolu kvalifikacija na Challengeru u Bielli. Protivnik mu je bio osmi nositelj, Nizozemac Tim van Rijthoven koji ga je svladao u dva seta.

Meč je bio dosta ravnopravan, ali Galović za razliku od Nizozemca nije uspio iskoristiti prilike koje su mu se pružile.

Prvi set protekao je bez breakova, a jedine dvije šanse imao je Van Rijthoven koji je dva puta došao do 30:40, ali Galović se izvukao. Zato je tie-break bio posve u znaku Nizozemca koji ga je dobio s glatkih 7:2.

U drugom setu Galović je pokleknuo u osmom gemu, tu se dogodio jedini break na susretu nakon čega je Van Rijthoven lakoćom uzeo set.