Donna Vekić za samo 70 minuta do drugog kola Wimbledona

Mihaela Bradovski • utorak, 29.06.2021.

Donna Vekić nije imala nikakvih problema na startu Wimbledona. U prvom kolu igrala je protiv Anastasije Potapove i upisala pobjedu za 70 minuta....

Donna Vekić dobro je krenula u ovogodišnje izdanje Wimbledona. Ruskinja Anastasia Potapova, 80. igračica svijeta, nije predstavljala nikakav problem za hrvatsku tenisačicu.

Vekić je odradila dobar meč, osjetila je travu u Wimbledonu i okreće se prema drugom kolu gdje će definitivno imati teži posao.

U prvom setu Vekić je u potpunosti dominirala, tri puta je oduzela servis protivnici, a Potapova nije došla niti do jedne break prilika. Set je završio sa 6:1 i hrvatska tenisačica u tako dobrom ritmu nastavila je i u drugom setu.

Tamo je Vekić krenula s 2:0, držala je break prednosti do završnice seta kada Potapova dolazi do svog jedinog breaka u meču, no Vekić odmah odgovara i uzima drugi set sa 6:4.

Potapova je u cijelom meču imala samo šest winnera, iskoristila je jednu od tri break lopte, a Donna njih pet od osam.

U drugom kolu Vekić će igrati protiv Karoline Pliškove.