Sabalenka i Kerber bez problema do polufinala Wimbledona

Branimir Korać • utorak, 06.07.2021.

Kiša u Wimbledonu gotovo cijeli dan stvara probleme organizatorima i igra se samo na zatvorenim terenima. Tenisačice tamo odrađuju četvrtfinalne dvoboje...

Nakon što je Karolina Pliškova prošla u polufinale, tamo su joj se pridružile i Angelique Kerber i Arina Sabalenka.

Kerber se polako vraća u formu, a to je pokazala i protiv Karoline Muchove koju je svladala za sat i 17 minuta. Muchova je imala dosta prilika, ukupno osam break lopti, ali iskoristila je tek jednu.

Prvi set protekao je u potpunosti u znaku Kerber koja je dominirala i s dva breaka dobila ga lakoćom sa 6:2. U drugom setu Muchova je povela s 2:1 uz break i nakon toga do kraja seta je osvojila tek jedan gem.

Slično je bilo i u dvoboju Arine Sabalenke i Ons Jabeur. Sabalenka se bolje snašla, iskoristila je prilike koje su joj se pružile i odnijela je pobjedu.

Dobili smo tako i prvi polufinalni par u kojem će se sastati Karolina Pliškova i Arina Sabalenka.