Ashleigh Barty lakoćom do polufinala, kraj za Ajlu Tomljanović

Mihaela Bradovski • utorak, 06.07.2021.

Poznata je i posljednja sudionica polufinala Wimbledona. Ajla Tomljanovič je zaustavljena, svladala ju je prva igračica svijeta Ashleigh Barty...

U kišovitom Wimbledonu odigran je i posljednji susret četvrtfinala tenisačica. U australskom četvrtfinalu Ashleigh Barty nije imala nikakvih problema protiv Ajle Tomljanović.

Prva igračica svijeta imala je meč potpuno pod svojom kontrolom i Ajli nije pružila nikakvu šansu. Sve je potrajalo manje od 70 minuta.

Prvi set bio je gotov vrlo brzo, Barty ga je uzela sa 6:1 za svega 25 minuta igre, Tomljanović je tu tri puta gubila svoj servis.

U drugom setu Tomnljanović je krenula breakom, ali nakon toga gubi četiri gema zaredom. Uspjela je u jednom trenutku vratiti izgubljeni servis i smanjiti na 4:3, ali odmah nakon toga Barty radi novi break i odnosi pobjedu.

U polufinalu Barty će igrati protiv Angelique Kerber.