Rijeka za kraj slovenskog dijela priprema svladala u golijadi MTK

Mihaela Bradovski • subota, 10.07.2021.

Rijeka je završila s pripremama u Kranjskoj Gori te će u svom dvorištu trenirati do početka nove sezone.- U zadnjoj provjeri u Sloveniji slavila je s 4:3 protiv MTK...

Riječani su stigli do nove pobjede na pripremama, ovaj put protiv mađarskog MTK u vrlo efikasnom dvoboju. Viđeno je čak sedam pogodaka, a Rijeka je odnijela pobjedu 4:3.

MTK je prvi stigao do pogotka i to u 21. minuti kada je Ferreira ostao sam na drugoj vratnici i pogodio za 1:0.

Do odlaska na odmor Tomićeva momčad napravila je preokret. U 29. minuti nakon ubačaja Murića iz kornera, Abass je pogodio gredu, ali lopta dolazi do Escovala koji se dobro snašao i pogodio za 1:1.

Niti deset minuta kasnije Riječani vode. Lončar je ubacio, a Abass glavom bez većih problema pogodio za preokret.

Za 3:1 na odmoru pobrinuo se Murić koji je udarcem s nekih 20 metara svladao vratara mađarskog kluba i osigurao ugodniju prednost Rijeci.

Nije se dugo čekalo na četvrti pogodak, on je stigao početkom drugog dijela kada je Pavičić ubacio iz kornera, a Galović zabio.

MTK je uspio smanjiti preko Grozava i Kate, nakon toga su Mađari stvorili još nekoliko prilika, ali ostalo je 4:3.