Neretvi bod u Hrvacama, uvjerljiv start Zagore

Branimir Korać • nedjelja, 29.08.2021.

Prvo kolo Treće HNL jug donijelo je nekoliko zanimljivih dvoboja pa je tako Neretva bila na rubu poraza u Hrvacama, ali se izvukla dok je Zagora u ovom kolu bila najuvjerljivija...

Hrvace su u novu sezonu krenule domaćim remijem s Neretvom. Na odmoru su vodile 2:0 golovima Lea Andrića i Dominika Plavše s kraja prvog poluvremena, ali Metkovčani u drugom dijelu preko Ivana Buhača i Marija Marića dolaze do boda.

Jadran Luka Ploče krenuo je domaćim susretom protiv Zmaja iz Makarske i pobjedom 1:0. Pobjednički pogodak postigao je u 37. minuti Cipranin Giorgos Theodosiou.

Veliku gostujuću pobjedu upisao je Hrvatski vitez koji je u Biogradu slavio s 2:0 kod Primorca. Pogodaka nije bilo sve do završnice prvog poluvremena kada Mateo Rončević dovodi goste u vodstvo, a konačnih 2:0 postavio je u 62. minuti iz kaznenog udarca Karlo Torbarina. 20 minuta prije kraja domaćin je ostao s igračem manje zbog isključenja Stipana Banića.

Problema nije bilo za Zagoru koja je u Unešiću glatko slavila s 3:0. Trener domaćina Zoran Slavica vodio je Vodičane i dobro ih poznaje, a to se vidjelo i u ovom dvoboju. Njegova momčad u prvom dijelu povela je s 2:0 golovima Luke Božića i Lovra Lukića, a u drugom poluvremenu Željko Sablić iz kaznenog udarca potvrdio je pobjedu.

Zadrani su na Stanovima ugostili Uraniju i upisali minimalnu pobjedu 1:0. Rani pogodak Jure Jerbića bio je dovoljan za prva tri boda.

Minimalnu pobjedu upisala je i Sloga u Dubrovniku gdje je slavila 1:0 golom Tonija Katića u 49. minuti. U završnici susreta došlo je do naguravanja iz kojeg su Baldo Cicijelj i Ante Vuković izašli s isključenjima.

Dan ranije Split je u Parku mladeži ugostio OSK i remizirao 2:2. Gosti su u 20. minuti vodili 2:1 golovima Tonija Vidovića i Stipe Baraća dok je Domagoj Jelavić bio strijelac za domaćina. Gosti su od 75. minute igrali bez Vukasovića koji je zaradio drugi žuti karton i Split je to iskoristio te golom Luke Kapetanovića iz 86. minute uzeo je bod.