Majer propustio domaći poraz protiv Reimsa, Nice i dalje bez primljenog gola

Branimir Korać • nedjelja, 12.09.2021.

U susretima petog kola francuskog prvenstva najveće iznenađenje priredio je Reims koji je u gostima slavio protiv Rennesa...

Angers kao najugodnije iznenađenje početka sezone i dalje je neporažen dok je Brest i dalje bez pobjede. U petom kolu u Brestu domaćin je imao dobru situaciju do zadnjih 15 minuta, a onda je ispustio pobjedu. Poveo je u 62. minuti golom Romaina Faivrea, ali gosti se vraćaju golom iz kaznenog udarca u 78. minuti preko Thomasa Manganija.

U dvoboju momčadi koje su do ovog kola bile u potrazi za prvom pobjedom, Troyes je u gostima bio bolji od Metza s 2:0. Odluka je pala u drugom poluvremenu kada su gosti s dva gola riješili susret. Zabijali su Gerson Rodrigues i Xavier Chavalerin.

Nakon što je odveo Lille do naslova prvaka, Christophe Galtier radi sjajan posao i u Nici. Nakon ovog kola Nice je i dalje jedina momčad koja još uvijek nije primila pogodak. Na gostovanju kod Nantesa slavila je s 2:0 golovima Kaspera Dolberga i Aminea Gouirija, a Galtier je ponovno taj koji zadaje glavobolju PSG-u.

U skupini četiri momčadi koje još uvijek nisu upisale pobjedu je i St. Etienne. Novi poraz stigao je protiv Montpelliera koji je slavio s 2:0 golovima sa sredine prvog i drugog poluvremena. Postigli su ih Stephy Mavididi i Valere Germain.

Bordeaux je na dnu ljestvice nakon što je poražen kod kuće od Lensa s 3:2. Lens je poveo s 2:0 golovima Gaela Kakute i Facunda Medine, no Ricardo Mangas i Jean Onana poravnali su na 2:2. Drugi gol Bordeaux je postigao u 88. minuti, ali nije izbjegao poraz, u 95. minuti Florian Sotoca odveo je goste do pobjede.

Lovro Majer nije bio u konkurenciji za nastup, a njegov Rennes kod kuće je poražen od Reimsa s 2:0. Iznenađujuće slavlje gostima osigurali su Hugo Ekitike i Ndri Koffi, a dodatni problem za Rennes je ozljedu jednog od glavnih igrača Martina Terriera