Prva Jurićeva pobjeda na klupi Torina, Rebić asistirao, Bašić debitirao u pobjedi Milana protiv Lazija

Branimir Korać • nedjelja, 12.09.2021.

Nedjeljni program u Serie A nije donio iznenađenja. Milan i Roma upisali su očekivane pobjede, a slavio je i Ivan Jurić na klupi Torina...

Ivan Jurić stigao je do prve pobjede na klupi Torina. Njegova momčad odigrala je sjajnu utakmicu protiv skromne Salernitane te je slavila s 4:0 i pokvarila debi za Francka Riberyja. Strijelci u zasluženoj pobjedi domaćina bili su Antonio Sanabria, Bremer, Tommaso Pobega i Saša Lukić. Marko Pjaca igrao je do 74. minute dok Josip Brekalo nije dobio priliku za debi.

Roma je na vrhu ljestvice talijanskog prvenstva nakon što je u sudačkoj nadoknadi osigurala pobjedu protiv Sassuola. U vrlo zanimljivom dvoboju povela je u 37. minuti golom Bryana Cristantea, ali Filip Đuričić u drugom dijelu vratio je goste. Ipak, u 91. minuti Stephan El Shaarawy šalje loptu u mrežu za konačnih 2:1.

Bila je to najljepša čestitka Joseu Mourinhu kojem je ovo bila 1000. utakmica u trenerskoj karijeri.

Milan je u utakmici dana u Italiji ugostio Lazio i upisao pobjedu 2:0. Zaslužena pobjeda Milana koji je bio bolji, a vrlo dobru utakmicu odradio je Ante Rebić.

Rebić je bio dvostruki asistent, prvo je u 45. minuti odigrao dupli pas s Rafaelom Leaom koji je postigao pogodak, a zatim je u drugom dijelu asistirao povratniku nakon ozljede Zlatanu Ibrahimoviću. Istrčao je Rebić kontru i onda proigrao Ibrahimovića koji je poslao loptu s metra u praznu mrežu. Rebić je odradio cijelu utakmicu, a na drugoj strani Toma Bašić debitirao je u 74. minuti.

Genoa je velikim preokretom slavila u Cagliariju s 3:2. Domaćin je vodio 2:0 golovima Joaa Pedra i Luce Ceppitellija, no dva gola Mohameda Faresa te jedan Mattije Destra bili su dovoljni za pobjedu.

Spezia je puno toga promašila na svom travnjaku protiv Udinesea i za to je na kraju kažnjena. Jedini pogodak u 89. minuti postigao je Lazar Samardžić.