Bayern do vrha napunio mrežu Bochuma, Kramariću remi kod Arminije

Branimir Korać • subota, 18.09.2021.

U prva četiri susreta subotnjeg programa u Bundesligi najefikasniji bio je Bayern koji je slavio s vrlo uvjerljivih 7:0 protiv Bochuma. Kramarićev Hoffenheim uzeo je samo bod kod Arminije...

Nemilosrdni Bayern do vrha je napunio mrežu Bochuma i ispratio ga s visokih 7:0. Nakon što se poigrao s Barcelonom na Camp Nouu, ništa manje nije se očekivalo niti protiv Bochuma kojem je nanio težak poraz.

Gosti su izdržali 17 minuta, a onda je prva lopta završila u mreži. Golijadu je započeo Leroy Sane, nastavili su je Joshua Kimmich i Serge Gnabry, a za 4:0 na odmoru autogolom se pobrinuo Lampropoulos.

U drugom dijelu nastavak golijade. Nije moglo proći bez gola Roberta Lewandowskog koji u 61. minuti podiže na 5:0, a nakon toga do kraja susreta još su Kimmich po drugi put i Maxime Choupo-Moting zabijali za konačnih 7:0.

Josip Stanišić igrao je do 62. minute.

Augsburg i Borussia Mönchengladbach nisu ponudili poseban spektakl, a domaćin je stigao do prve ovosezonske pobjede. Slavio je 1:0 golom Floriana Niederlechnera iz 81. minute.

Borussia nije bila u podređenom položaju, ali još jednom je imala problema u realizaciji i upisala je poraz. Inače, Augsburgu je ovo tek drugi postignuti gol ove sezone.

Arminia i Hoffenheim odigrali su bez pogodaka, a gosti mogu više žaliti jer su imali dovoljno prilika, no dosta su promašivali. Među njima i Andrej Kramarić koji još čeka na prvi ovosezonski prvenstveni pogodak.

Očekivano tvrdu utakmicu odigrali su Mainz i Freiburg koji također nisu pronašli put do mreže te je završilo 0:0.