Podravka Vegeta poražena na gostovanju u Mađarskoj

HINA • nedjelja, 19.09.2021.

U susretu 2. kola A skupine rukometne Lige prvakinja Podravka Vegeta je u Erdu pred 1.200 gledatelja izgubila od FTC Rail Cargo Hungarie 33:27 upisavši prvi poraz u skupini.

Odabranice Nevena Hrupeca odlično su ušle u susret. Povele su 4:1, no mađarske prvakinje su u 12. minuti izjednačile na 6:6. Podravka je potom ponovo pobjegla na plus tri (13:10, 14:11), no domaće igračice su do kraja poluvremena uspjele izjednačiti na 15:15.

U nastavku susreta rukometašice Rail Cargo Hungarie ili bivšeg Ferencvaroša su zaigrale daleko bolje, povele su 19:16, zatim 23:18, a potom i najvećih plus sedam (28:21) nakon čega više nije bilo povratka za Podravku.

U redovima mađarske ekipe najefikasnije su bile Antje Angela Malestin s devet, te Alicia Stolle i Szandra Szollosi-Zacsik sa po pet golova. Podravka Vegetu predvodile su Dejana Milosavljević i Dijana Mugoša sa po pet golova, dok su Larissa Kalaus i Dzijana Iljina dodale po četiri gola. Julija Dumanska je skupila 11 obrana.

U drugom susretu iz ove skupine Rostov je na gostovanju pobijedio CSM Bukurešt s 30:27 upisavši i drugu pobjedu.

Za rumunjski sastav je naša Jelena Grubišić sakupila četiri obrane.

Na ljestvici vodi Rostov sa četiri boda, Rail Cargo Hungaria ima tri, a Podravka i Esbjerg po dva boda.