Ana Konjuh preko Bernarde Pere do glavnog ždrijeba u Ostravi

Mihaela Bradovski • nedjelja, 19.09.2021.

Ana Konjuh prošla je u glavni ždrijeb turnira u Ostravi. Konjuh je u zadnjem kolu kvalifikacija bila bolja od Bernarde Pere u dva seta...

Ana Konjuh i Bernarda Pera prvi put su se susrele na WTA Touru, a Konjuh je bila bolja sa 7:6, 6:3.

Pobjeda u ovom meču Konjuh je osigurala ulazak u glavni ždrijeb turnira u Ostravi gdje će biti jedina hrvatska predstavnica.

Protiv Pere je prvi set uzela u tie-breaku nakon što su na startu razmijenile breakove. kasnije su obje čvrsto držale svoj servis i nije bilo promjena. U 13. igri Konjuh je napravila seriju 4:0 kojom je završila set i stigla do prednosti.

U drugom setu Konjuh je krenula s 2:0, Pera se vratila u šestom gemu, ali nakon toga više nije osvojila niti gem i upisala je poraz.