Real Madrid vrlo uvjerljiv protiv Mallorce, Rakitić igrao u pobjedi Seville

Branimir Korać • četvrtak, 23.09.2021.

Još četiri dvoboja šestog kola La Lige odigrana su u srijedu. Najuvjerljiviji bio je madridski Real koji je slavio s visokih 6:1 protiv Mallorce...

Madridski Real odigrao je odličnu utakmicu protiv Mallorce i pokazao kako ima veliki napadački potencijal koji Carlo Ancelotti očito jako dobro koristi. Real je tako upisao visoku pobjedu protiv Mallorce kojoj je sa 6:1 napunio mrežu.

Posebno raspoložen bio je Marco Asensio koji je postigao hat-trick. Asensio je zadnji hat-trick ubilježio još 2017. godine u dresu mlade španjolske reprezentacije, a nakon teške ozljede i duge pauze ovo mu je najbolja utakmica.

Dva gola dodao je Karim Benzema, a jedan Isco. Luka Modrić dobio je odmor, odgledao je utakmicu s klupe i svježiji će dočekati susret protiv Villarreala za vikend.

Villarreal je s druge strane također bio uvjerljiv, ugostio je Elche i slavio s 4:1. Odličan nastup domaćina koji je dominirao i slavio golovima Pina, Triguerosa, Danjume i Morena.

Villarrealu je ovo tek prva pobjeda ove sezone nakon što je u prva četiri nastupa upisao remije.

U dvoboju protivnika koji do ovog kola nisu imali nijednu pobjedu, Espanyol je slavio protiv Alavesa i ostavio ga i dalje bez bodova. Bio je dovoljan jedan pogodak i to Raula de Tomasa iz kaznenog udarca u 54. minuti.

U vrlo zanimljivom dvoboju Sevilla je svladala Valenciju s 3:1. Bio je to blitzkrieg, Sevilli je trebalo tek 20 minuta za tri pogotka. Papu Gomez, Mir i autogol Lata odvojili su Sevillu. Smanjio je Duro u 31. minuti, ali do kraja susreta promjena više nije bilo.