Liga prvaka, skupina A, 3. kolo, 29.09.2021, 20:45 h
RK Zagreb 27:27 Elverum
Elverum

Nakon 17 uzastopnih poraza, PPD Zagreb uspio doći do boda

Mihaela Bradovski • srijeda, 29.09.2021.

Niz od 17 uzastopnih poraza je prekinut, ali PPD Zagreb i dalje ne zna za pobjedu. Elverum je u trećem kolu Lige prvaka u Zagrebu izvukao bod remijem 27:27...

Cilj je ispunjen samo djelomično. PPD Zagreb napokon u Ligi prvaka nije izgubio, ali nije niti došao do pobjede. Protiv Elveruma je kod kuće odigrao 27:27 iako je to bio susret u kojem se vidjela prilika za prvu pobjedu u elitnom natjecanju nakon predugo vremena.

Prilika je postojala, Zagreb si ju je stvorio, ali odličan ulazak u utakmicu nije znao naplatiti i održavati prednost. Dopustio je Norvežanima povratak i kasnije je bilo drame.

Krenulo je vrlo dobro po domaćina koji je otvorio utakmicu s 3:0 pa nakon toga podignuo i na 9:3. Čak sedam od Zagrebovih devet golova postigli su David Mandić i Csaba Leimeter.

Bo kako se poluvrijeme bližilo kraju, tako su se i Norvežani polako približavali pa se na odmor otišlo s već ugodnijih za goste 14:11.

I dalje je PPD Zagreb imao prednost i bio je u boljoj situaciji uoči ulaska u drugo poluvrijeme.

U prvih desetak minuta drugog dijela Zagreb je još održavao tu prednost, a onda je uslijedilo crno razdoblje u kojem Norvežani rade seriju 3:0 i poravnavaju te se do kraja susreta igra praktički gol za gol.

Nijedna momčad više nije imala dva gola prednosti, gol razlike na svakoj strani uz promjene vodstva u nekoliko navrata i drama u završnici.

Zadnji napad na susretu imao je Zagreb, Klarica je bio na šutu, ali sa zvukom sirene zaustavljen je prekršajem. Pokušaj nakon isteka vremena Sandra Obranovića zapeo je u živom zidu.

U ovom remiju kod Zagreba sedam golova zabio je Ivan Čupić dok su po pet golova dodali Mandić i Leimeter. Kod gostiju po pet golova zabili su Tobias Grondahl, Dominik Mathe i Sindre Heldal.