Visoke pobjede Podravke i Lokomotive, ogromna serija Lokosica u drugom dijelu

Branimir Korać • četvrtak, 30.09.2021.

Nakon tri odigrana kola u 1. HRLŽ još su tri ekipe stopostotne. Uz očekivane Podravku i Lokomotivu, tu je još i Dugo Selo...

Podravka je rutinski odradila gostovanje u Sesvetama i bez problema je slavila 36:19. I prije susreta bilo je jasno da tu iznenađenja neće biti i bilo je upitno samo s koliko razlikom će Koprivničanke slaviti.

Predvodile su ih Nikolina Zadravec s osam golova i Korina Karlovčan sa sedam. Kod Sesveta Lea Beličev skupila je 11 obrana, a Mihaela Bešen postigla je četiri pogotka.

Umag je u prva dva kola upisao dvije pobjede, no u Splitu je ipak poražen. Otvaranje drugog poluvremena bilo je kobno, tu se Split odvojio i krenuo prema pobjedi.

Klara Birtić bila je nezadrživa s deset golova, a po šest su dodale Justina Stojanov i Lucija Ercegović. Kod Umaga Nataša Miočinović postigla je šest golova, a Tina Barišić pet.

Novu uvjerljivu pobjedu upisala je Lokomotiva koja je pregazila Koku s 37:15. Nevjerojatno zvuči da Lokomotiva u zadnjih 20 minuta nije primila gol i serijom 18:0 završila utakmicu.

Deset golova kod Lokomotive postigla je Ana Maria Gavrić, šest je dodala Lara Burić, a pet Andrea Šimara. Lucija Bešen skupila je 11 obrana. Kod gošći više od pola pogodaka postigla je Ivana Dežić koja je skupila čak osam golova.

U dvoboju ekipa koje nisu skupile nijednu pobjedu do ovog kola Osijek je bio bolji od Zeline 30:17. Domaće igračice bile su uvjerljive i nisu dopustile iznenađenje. Sedam golova postigla je Dora Lacković.

Dugo Selo nastavlja s odličnim ulaskom u sezonu i jedina je ekipa uz Lokomotivu i Podravku koja je i dalje stopostotna. Nova pobjeda stigla je u gostima kod Trogira s 30:27 uz deset golova Josipe Bebek.

Zrinski je ostavio Trešnjevku i dalje na nuli nakon što je upisao pobjedu 20:19. Svojoj ekipi donijela ju je Lea Vukojević golom manje od minutu i pol prije kraja. Bio je to njen šesti pogodak, a jedan više zabila je Gabriela Gudelj. U domaćem sastavu po pet golova zabile su Lara Miholić i Renee Posavec.

Raspoložena Magdalena Nikšić s devet golova i Karmela Pokopac s 18 obrana predvodile su Bjelovar do pobjede protiv Dalmatinke.