Mornar upisao i treći poraz, Partizan deklasirao SC Derby

Matej Kačan • subota, 09.10.2021.

Odigrana su još dva susreta trećeg kola ABA lige, a pobjede su ostvarili Borac iz Čačka te Partizan. Mornar iz Bara ostao je na dnu tablice sa Zadrom...

Nakon što je Cibona na startu trećeg kola svladala Zadar u petak, u ABA ligi odigrana su još dva susreta. Na dnu se Zadru s tri poraza pridružio i Mornar iz Bara koji je poražen od Borca, a Partizan je s trećim slavljem stigao do Cibone na vrh.

Borac je na gostovanju u Baru upisao prvu pobjedu nakon dva poraza i to se može okarakterizirati iznenađenjem, ali jasno je da Mornaru slijedi jako teška sezona nakon nekoliko uspješnih.

No, iznenađuje manira u kojoj je momčad iz Čačka slavila, praktički cijeli susret je kontrolirala rezultat i bila je u prednosti te je na kraju privela utakmicu kraju za 90:85 pobjedu.

Prekaljeni Sava Lešić dominirao je s 23 poena i sedam skokova, dok je Lautaro Lopez dirigirao igrom Borca s devet poena, ali i sedam skokova te asistencija. Kod Mornara je Lewis III upisao 23 poena.

U drugom susretu večeri je Partizan bio neumoljiv te je stigao do treće pobjede. Partizan je u prvom susretu kod kuće nadvisio SC Derby. Nije bilo problema za Željka Obradovića i igrače, odmah su oštrom obranom slomili suparnika.

Već nakon prve dionice je bilo 20:9, a prednost je do kraja narasla do 22 poena razlike i 79:57 na semaforu za kraj susreta. Alen Smailagić s 13 poena i Kevin Punter s 12 predvodili su Partizan.

Kod SC-a su Vinales, Baćović i Kamenjaš ubacili po deset poena, a potonji je dodao i deset skokova. Tomislav Ivišić je za 11 i pol minuta na parketu imao četiri poena i skoka, dok je Zvonimir za devet minuta ostao bez ubačaja.