Favoriti odnijeli pobjede u petom kolu HT Premijer lige

Branimir Korać, HINA • četvrtak, 14.10.2021.

U srijedu su odigrane tri utakmice 5. kola košarkaške Premijer lige, a uvjerljive su pobjede upisali Adria Oil Škrljevo, Cedevita Junior i Gorica.

Nakon poraza od Šibenke u prošloj utakmici košarkaši Adria Oil Škrljeva su se vratili pobjedama te su u Sinju vrlo lako svladali Alkar 98:79. Napadački su gosti bili odlični od prve do zadnje minute te su ostvarili četvrtu pobjedu u sezoni.

Predvodio ih je Josip Barnjak s 22 poena, pet skokova i četiri asistencije. Paolo Marinelli je dodao 20 poena. Kod Alkara je najbolji bio Viktor Šarić (22 poena i sedam skokova). Sinjani su i dalje ove sezone bez pobjede (0-5).

Gorica je došla do omjera 3-2 nakon domaće pobjede protiv Sonik Puntamike 88:70. Vrlo brzo je ovaj dvoboj usmjeren na stranu domaćina koji je nakon prvih deset minuta vodio 23:11 te je u ostatku utakmice lagano povećavao i održavao prednost. Sonik Puntamika je sada na omjeru 2-3.

Najbolji kod Gorice su bili Karlo Uljarević s 18 poena te Dino Cinac s 14 poena i šest skokova. Prvo ime Sonik Puntamike je bio Ivan Vučić (17 poena, pet skokova i tri dodavanja).

Cedevita Junior je slavila kod Šibenke 80:61 te je i ta momčad na omjeru 4-1 koliko imaju Cibona, Split i Adria Oil Škrljevo. Gosti su dvoboj prelomili u trećoj dionici koju su dobili čak 27:9.

Najviše poena kod gostiju je ubacio Josip Batinić (17), ali je vrlo dobru partiju odigrao Goran Filipović (sedam poena, 10 skokova i osam asistencija).

Šibenku, koja je na omjeru 1-4, predvodio je Pavao Paić s 11 poena i sedam skokova.