Tereza Mrdeža zaustavljena na startu kvalifikacija u Tenerifeu

Mihaela Bradovski • subota, 16.10.2021.

Hrvatska tenisačica Tereza Mrdeža poražena je na startu kvalifikacija u Tenerifeu. U prvom kolu kvalifikacija bolja je bila Švicarka Stefanie Voegele...

Tri hrvatske tenisačice nastupaju u kvalifikacijama WTA turnira u Tenerifeu, a prva koja je bila u akciji bila je Tereza Mrdeža. Ona je poražena na startu od Stefanie Voegele u dva seta.

Meč je potrajao svega sat i 38 minuta, u prvom setu vodila se velika bitka dok je u drugom setu Voegele dominirala i zaslužila pobjedu.

Mrdeža je propustila veliku priliku u prvom setu gdje je dva puta imala break prednosti, drugi put kod 6:5 i servis za set, ali prokockala je to i u tie-breaku izgubila sa 7:3.

U drugi set ušla je loše, Voegele je otvorila s 4:0 i nakon toga bez većih problema stigla je do pobjede 7:6, 6:1.

Mrdeža je imala dosta problema na servisu, napravila je čak 12 dvostrukih servis pogrešaka te izgubila čak 60 posto poena na svom servisu.