Veliki preokret Manchester Uniteda, Pašalićev gol nije bio dovoljan

Branimir Korać • srijeda, 20.10.2021.

Manchester United stigao je do vrlo bitne 3:2 pobjede preokretom na Old Traffordu protiv Atalante. U drugom susretu u skupini Villarreal je visoko slavio kod Young Boysa s 4:1...

Atalanta ima za čim žaliti. Vodila je 2:0 na Old Traffordu protiv Manchester Uniteda, imala je sjajne prilike i za treći gol, a na kraju je upisala poraz 3:2.

Sjajno prvo poluvrijeme odradili su gosti koji su već u 15. minuti stigli do vodstva kada je Zappacosta proigrao Marija Pašalića, a on svladao De Geu za 1:0.

United je odmah krenuo po poravnanje, imao je priliku preko Freda, ali nije zabio. Atalanta je to kaznila u 29. minuti kada Demiral dobrom reakcijom nakon kornera podiže na 2:0.

U završnici prvog dijela ponovno Fred i ovaj put Rashford bili su u odličnim pozicijama, ali nisu pogodili mrežu.

U drugom dijelu United je krenuo na sve ili ništa. U 53. minuti Rashford je smanjio na 2:1 što je dalo krila Manchesteru. Nizale su se prilike, a gol za 2:2 stigao je u 75. minuti kada Harry Maguire šalje loptu u mrežu.

Nije domaćin tu stao, pet minuta kasnije Cristiano Ronaldo glavom iz blizine pogađa za konačnih 3:2. Pašalić je igrao do 68. minute.

U drugom susretu Villarreal je glatko slavio kod Young Boysa s visokih 4:1. Švicarci su u 77. minuti došli do pogotka preko Elije i smanjili zaostatak u koji su ga doveli Pino i Gerard Moreno te tako unijeli neizvjesnost.

Ipak, u samoj završnici Alberto Moreno i Samuel Chukwueze rješavaju pitanje pobjednika.