Zadar napokon do pobjede, Split glatko poražen kod Igokee

Branimir Korać • petak, 22.10.2021.

Zadar i Split ostvarili su polovičan učinak u petom kolu ABA lige. Zadrani su prvi put slavili ove sezone u ABA ligi i to protiv Borca, a Split je i peti put poražen, ovaj put od Igokee...

Srđan Helbich kratko će boraviti na klupi Zadra, a ta kratka epizoda mogla bi biti vrlo uspješna. Odveo je Zadar do prve pobjede ove sezone u ABA ligi, odradit će i dvoboj protiv Šibenke, a onda će momčad predati u ruke Vladimiru Anzuloviću.

I prošle sezone Zadar je bio bolji od Borca, svladao ga je i kod kuće i u gostima, bili su to mečevi na jednu loptu, ali uspješni za Zadar. Večeras je bilo lakše zahvaljujući dobroj obrani Zadrana koji su limitirali Borac u prvom poluvremenu na 25 poena, a tek nešto bolji Srbi su bili u drugom dijelu.

Uspio je Borac uoči zadnje dionice smanjiti na samo minus dva, ali ulazak Zadra u zadnju četvrtinu bio je odličan, napravili su domaćini seriju 9:0, a nakon trice Drežnjaka za 53:41, lagano se počelo nazirati u kojem smjeru ide utakmica.

Završilo je 70:56, a kod Zadra su se istaknuli Justin Carter s 18 poena i osam skokova i Aleksandar Bursać s 12 poena. Kod Borca Hunter Hale upisao je 23 poena, a Sava Lešić dodao je deset poena.

Igokea nije imala problema protiv Splita kojeg je svladala s 85:67. Još je u prvom dijelu Split i držao priključak te zaostajao na odmoru samo pet poena, u nastavku je domaćin stvorio visoku razliku i došao do uvjerljive pobjede.

Dalibor Ilić s 15 poena predvodio je Igokeu, a Markel Starks dodao je 11 poena i pet asistencija.

U redovima Splita Darko Bajo ubacio je 11 poena, Tre McLean deset, a Ivan Perasović šest poena uz osam skokova.