Nino Serdarušić tijesno poražen na startu turnira u St. Peterburgu

Branimir Korać • ponedjeljak, 25.10.2021.

Nino Serdarušić odigrao je dobar meč protiv 38. igrača svijeta Sebastiana Korde, ali nije uspio doći do iznenađenja, poražen je u dva seta...

Zanimljiv dvoboj u prvom kolu turnira u St. Peterburgu. Nino Serdarušić odigrao je ravnopravan i kvalitetan meč protiv Sebastiana Korde, sat i 45 minuta borio se s renomiranim protivnikom, ali je na kraju ipak tijesno poražen.

Korda je ipak bio bolji protivnik i zasluženo je prošao dalje, na svom servisu bio je posebno dobar i tu je Serdarušić imao velike probleme.

Već u svom prvom servis gemu Serdarušić je imao problema, u maratonskom gemu spasio je četiri break lopte i do kraja seta bio uvjerljiviji na svom servisu te je izborio tie-break. Tamo je Korda bio uspješniji i s glatkih 7:2 uzeo prvi set.

I u drugom setu vodila se ravnopravna bitka te je tek u završnici Korda stigao do svog prvog i jedinog breaka u meču, dovoljnog za pobjedu i prolaz dalje.

U drugom kolu čeka ga kvalifikant, a u četvrtfinalu mu prijeti Andrej Rubljov.