Marseille preživio gostovanje kod Clermonta, Kovač pao u Brestu

HINA, Mihaela Bradovski • nedjelja, 31.10.2021.

U 12. kolu francuskog prvenstva odigrano je nekoliko zanimljivih dvoboja, neočekivani poraz upisao je Monaco u gostima kod Bresta, a Marseille je slavio kod Clermonta...

U posljednjem susretu 12. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille je na gostovanju pobijedio Clermont s 1:0 skočivši na treće mjesto Le Championnata.

Pogodak odluke zabio je Cengiz Under u 25. minuti na asistenciju Mattea Guendouzija.

Hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car nije nastupio za goste. OM je ovom pobjedom prekinuo niz od tri uzastopna remija, a s tri nova boda skočio je na treće mjesto ligaške ljestvice.

U ranije odigranom susretu Monaco, kojeg vodi Niko Kovač, je izgubio na gostovanju kod, do ovoga kola, fenjeraša Bresta s 0:2.

Bio je to drugi poraz Kovačeve momčadi u zadnja tri kola, te prva Brestova pobjeda ove sezone nakon šest remija i pet poraza.

Pobjedu domaćinu donijeli su Steve Mounie (18) i Franck Honorat (79).

Nica je na gostovanju pobijedila Angers sa 2:1 probivši se na drugo mjesto ljestvice Le Championnata.

Angers je poveo u 29. minuti golom Sofianea Boufala iz kaznenog udarca, no Nica je u nastavku okrenula rezultat, a oba gola zabio je Andy Delort.

Alžirski napadač je izjednačio u 57. minuti, a pobjedu gostima donio je golom u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Troyes i Rennes su odigrali 2:2, a za goste je Lovro Majer igrao od 63. minute.

Bordeaux je protiv Reimsa gubio 0:2, no u posljednjih 20 minuta okrenuo je rezultat u svoju korist.

Ekitike (37) i Locko (63) su zabili za goste, dok su strijelci za Bordeaux bili Adli (73) i Briand (78, 90+5-11m).

Na ljestvici vodi PSG sa 31 bodom, Nica se probila na drugu poziciju sa 23 boda, dok je Marseille treći sa 22 boda.

Monaco je pao na deseto mjesto sa 17 bodova.