Liga prvaka, skupina B, 4. kolo, 03.11.2021, 21:00 h
Liverpool 2:0 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Nezadrživi Liverpool osigurao prvo mjesto dva kola prije kraja

Branimir Korać • srijeda, 03.11.2021.

Redsi su u vrlo teškoj skupini dva kola prije kraja osigurali prvo mjesto. U ovom kolu ugostili su Atletico i slavili s 2:0...

Liverpool - Atletico 2:0

Liverpool je pomeo konkurenciju u skupini B Lige prvaka. Četiri kola bila su mu dovoljna da stopostotnim učinkom osigura prvo mjesto u skupini.

Za Atletico je svaka utakmica ključna, još uvijek mu je sve otvoreno pa kako može biti drugi, može biti i zadnji.

Liverpoolu nije trebalo puno da dođe do vodstva. Već u 13. minuti odličan ubačaj pred vrata Oblaka, tamo je sam Diogo Jota koji zabija svoj prvi gol u Ligi prvaka.

Liverpool je nastavio pokazivati koliko je moćan i u 21. minuti stigao je do povećanja vodstva. Još jedna asistencija Alexander-Arnolda koji je poslao loptu pred gol gdje Mane bježi neopreznim braničima Atletica i iz blizine zabija za povećanje vodstva.

Da stvar bude još gora za Atletico, ostao je deset minuta prije odlaska na odmor i bez Felipea koji je isključen.

Liverpool nije posustajao i tražio je povećanje vodstva, nanizao je dosta prilika, čak je i preko Jote činilo se i poveo s 3:0, ali VAR je signalizirao zaleđe.

I Atletico je stigao do pogotka koji nije priznat, u 57. minuti Suarez je opalio s 20 metara, lopta je okrznula Matipa i završila u mreži, ali u začetku akcije Gimenez je bio u zaleđu.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao iako je Liverpool imao više prilika i mogao i uvjerljivije slaviti. Šime Vrsaljko igrao je od 69. minute.