Liga prvaka, skupina D, 4. kolo, 03.11.2021, 21:00 h
Šerif Tiraspol 1:3 Inter
Inter

Brozović maestralno zabio u pobjedi Intera u Moldaviji

Jan Šneler • srijeda, 03.11.2021.

Šerif nije kreirao novu senzaciju, Inter je gostovao u Moldaviji i upisao je pobjedu 3:1. Mrežu domaćina načeo je Marcelo Brozović...

Šerif - Inter 1:3

Najugodnije iznenađenje Lige prvaka, moldavski Šerif ipak ide prema svojoj realnoj poziciji u grupnoj fazi Lige prvaka. Nakon poraza u Milanu od 3:1, nogometaši Šerifa jednakim su rezultatom izgubili na svom terenu od Intera.

Nerazzurri nisu ništa prepustili slučaju i od samog početka su pritisnuli. Sve je bilo na strani gostiju, posjed, udarci, ali pogodaka nije bilo. Napadački dvojac Edin Džeko i Lautaro Martinez večeras nije bio na svojoj prepoznatljivoj razini.

U nastavku susreta daleko precizniji Inter, a domaće je načeo Marcelo Brozović. Sjajni hrvatski reprezentativac fenomenalnim udarcem matirao je domaćeg vratara i donio Interu prednost. S vodstvom je bilo puno lakše gostima, a već u 66. minuti Milan Škriniar spretno se snalazi u petercu i pogađa za 0:2.

Sve dileme riješio je u 82. minuti Alexis Sanchez koji je iskoristio nepažnju domaće obrane. Počasni pogodak za izrazito neugodni, iako defenzivno orijentirani Šerif postigao je u sudačkoj nadoknadi Adama Traore.

Istaknimo za kraj kako je Brozović bio jedan od najboljih u redovima Intera odigravši svih 90 minuta, dok je Ivan Perišić u igru ušao u 64. minuti.