Sjajna utakmica u Domu sportova: Futsal Dinamo do čudesnog povratka protiv prvaka!

Branimir Korać • srijeda, 10.11.2021.

U susretu petog kola 1. HMNL Futsal Dinamo je ugostio aktualnog prvaka Olmissum i remizirao 4:4. Četiri minute prije kraja Omišani su vodili s četiri gola razlike, ali domaćin se na nevjerojatan način vratio...

Sve najave su govorile kako u Domu sportova možemo očekivati odličnu utakmicu, dvoboj kandidata za titulu prvaka, a susret je ispunio očekivanja. Aktualni prvak Olmissum doputovao je u Zagreb s još uvijek svježim sjećanjima na ulazak u Elitnu rundu Lige prvaka gdje ga čeka doslovno elita, ali domaćin je htio pokazati kvalitetu i svladati uglednog protivnika.

Omišani su u Zagreb doputovali bez prvog vratara Bilandžića, na golu je stajao mladi Čizmić, nije bilo niti Stjepana Perišića, ali gosti su dobar dio susreta imali pod kontrolom.

Velike probleme Futsal Dinamu stvarao je Antonio Sekulić, ali prvi pogodak kreirali su asistent Juretić i strijelac Kustura koji su uhvatili obranu domaćina na spavanju.

Već na polovici prvog poluvremena Olmissum je povisio vodstvo, Sekulić je iz slobodnog udarca iskoristio loše postavljen živi zid domaćina i od vratnice zabio za 2:0.

Do odlaska na odmor Futsal Dinamo imao je najbolju priliku za smanjenje zaostatka iz akumulacije, ali Čizmić je odlično izašao i obranio pokušaj Grbeše.

U drugom poluvremenu nastavilo se u sličnom ritmu, Omišani su dobro koristili msvoje prilike pa je prvo Sekulić zabio za 3:0, a onda i odradio veći dio posla te asistirao Postružinu u 34. minuti za 4:0.

Tada se činilo kako je priči kraj i da će Olmissum do pobjede, ali u zadnje četiri minute Futsal Dinamo u igri na sve ili ništa, s igračem vratarom te ogromnom podrškom s tribina, vraća se u utakmica.

Zabijali su Grbeša i Čekol, a sa svakim golom Futsal Dinama atmosfera na tribinama bila je sve luđa. Svoj vrhunac dostigla je 33 sekunde prije kraja kada je Čekol pogodio za 4:4 i potpuno vratio domaćina u utakmicu.

U završnici skoro šok za domaćina, deset sekundi prije kraja Kustura je opalio izvana i pogodio gredu koja je tako spasila Futsal Dinamo i osigurala mu veliki bod.