Zadar upisao novi regionalni poraz, Igokea bez većih problema slavila u gostima

Branimir Korać • četvrtak, 18.11.2021.

Košarkaši Zadra upisali su novi poraz u ABA ligi. Ovo je već osmi, a uspješnija je bila i Igokea koja je slavila u Zadru 77:64...

Nastavio se loš niz Zadra koji je još jednom razočarao i upisao poraz. U devet nastupa upisao je samo jednu pobjedu, a čak osmi poraz stigao je u Zadru protiv Igokee.

Igokea je skakački bila nadmoćna, a pobjedu je osigurala u drugom poluvremenu kada je Zadar potpuno ispao iz ritma, ušao u minus i potonuo u poraz.

Nije loše krenulo za Zadrane koji su poveli s 11:3, izgledali su dobro i kontrolirali igru. Sredinom druge četvrtine dostigli su i dvoznamenkastu prednost, poveli s 26:16, ali nisu uspjeli zadržati tu prednost i na poluvrijeme su odnijeli samo dva poena viška.

U završnici je tricu ubacio Markel Starks i smanjio na 32:30, domaćin je imao dovoljno vremena za novo odvajanje, ali nije ubacio i ostalo je tih plus dva.

U drugom poluvremenu stvari se nisu odvijale kako su se Zadrani nadali. Odmah je Radanov ubacio tricu, Zadar je nakratko vratio prednost, ali tricama Wallera i Jošila vodstvo je ponovno otišlo na stranu Igokee.

Do kraja treće dionice Igokea je održavala prednost iako se Zadar u dva navrata potpuno približio.

Na ulasku u zadnju četvrtinu Junaković je smanjio na samo minus dva, sedam minuta prije kraja Carter je još više približio domaćina na 59:58, a Igokea nakon toga radi seriju 16:3 i završava priču.

Justin Carter ubacio je 18 poena, ma Dominik Mavra dodao je deset. Kod Igokee Antabia Waller ubacio je 19 poena (5/10 trica), a Dalibor Ilić ubacio je 16 poena uz pet skokova.