Dortmund iskoristio Bayernov kiks, Hoffenheim bolji od Leipziga

Matej Kačan • subota, 20.11.2021.

Odigrano je pet susreta 12. kola Bundeslige, a nakon pobjede Dortmunda je opet gužva na samom vrhu gdje Bayern ima samo bod ispred drugoplasiranog...

Nakon najvećeg dijela utakmica 12. kola Bundeslige, opet imamo gužvu na vrhu. Borussia Dortmund iskoristila je poraz Bayerna te je slavljem nad Stuttgartom opet stigla na bod od prvog mjesta.

Nije u čvrstom prvom dijelu bilo pogodaka, ali je u 56. minuti utakmicu "otvorio" Donyell Malen. Sedam minuta kasnije izjednačio je Roberto Massimo, a ipak je pobjedu Žutima donio Marco Reus.

Što se Hrvata tiče, Borna Sosa odigrao je 90 minuta, dok je Marin Pongračić ostao na klupi. Na dvoboju Hoffenheima i Leipziga, Andrej Kramarić nije igrao zbog potresa mozga, dok je Joško Gvardiol odradio 90 minuta za poražene.

Hoffenheim je slavio s 2:0 te se popeo na osmo mjesto s bodom manje od Leipziga i Gladbacha. Zabijali su Samassekou i Dabbur.

Mönchengladbach se popeo na 18 bodova, na diobu s Leipzigom pobjedom nad Greuther Fürthom od 4:0, a sve je bilo riješeno u prvom dijelu. Zabijali su Hofmann, Neuhaus i Plea, a posao je u drugom dijelu dovršio Hofmann.

Leverkusen je pogotkom Adlija minimalno svladao Bochum te je došao na četvrto mjesto preko Wolfsburga koji je remizirao u gostima kod Arminije, prekinuvši niz od dvije pobjede.

I remi je dobar za Wolfsburg jer gubio je s 2:0 do 62. minute kad je zabio Weghorst, dok je tek minutu kasnije 2:2 postavio Nmecha.