Mektić i Pavić pobjedom zaključili dvoboj protiv Mađarske

Branimir Korać • nedjelja, 28.11.2021.

Za kraj dvoboja između Hrvatske i Mađarske u grupnoj fazi natjecanja u Davis Cupu, Nikola Mektić i Mate Pavić u dva seta svladali su mađarski par...

Iako je Hrvatska već ranije osigurala prvo mjesto u skupini i nastup u četvrtfinalu Davis Cupa, Nikola Mektić i Mate Pavić tražili su pobjedu u zadnjem susretu kako bi Hrvatska ipak u konačnici upisala pobjedu protiv Mađarske te s dvije pobjede otišla na Italiju.

Bili su uspješni, mađarska kombinacija Fabian Maroszan i Peter Nagy nije uspjela iznenaditi. Bilo je dovoljno jedno iznenađenje i to pobjeda Zsombora Pirosa protiv Marina Čilića.

U prvom setu breakova nije bilo iako su Mektić i Pavić imali dovoljno prilika. Na svom servisu nisu dopustili nijednu, ali su zato na servisu protivnika imali njih pet u prva tri servis gema Mađara.

Odluka je ipak pala u tie-breaku gdje su bili bolji s 8:6 iako su mogli i brže riješiti 13. igru.

U drugom setu nije bilo nikakvih problema, dva puta su oduzeli servis Mađarima i rutinski upisali pobjedu u dva seta.