Vodeni sportovi

Jadran u tijesnom dvoboju upisao pobjedu protiv Radničkog

Mihaela Bradovski • utorak, 30.11.2021.

Vaterpolisti splitskog Jadrana stigli su do druge pobjede u Ligi prvaka. Svladali su u svom bazenu Radnički s 9:8...

Nakon što su odigrali neizvjestan dvoboj prošlog tjedna u regionalnoj ligi, Jadran i Radnički ponovno su se sastali u Splitu, ovaj put u sklopu Lige prvaka. Nakon remija u regionalnoj ligi, Jadran je ovdje slavio s 9:8.

Još jednom se pokazalo kako su to momčadi slične kvalitete, a Jadran je ubilježio važne bodove. Ovo mu je druga pobjeda u Ligi prvaka, prvu je ostvario protiv Dinama iz Tbilisija.

I ovaj dvoboj donio je veliku borbu, a odvajanja nije bilo sve do sredine četvrte četvrtine. Dotad nijedna momčad nije uspjela stvoriti razliku od dva gola prednosti.

Susret su tako prelomili domaćini koji su serijom 4:1 pobjegli na 9:6 na dvije minute do kraja susreta. Uspjeli su Aleksa Ukropina i Miloš Ćuk smanjiti zaostatak na 9:8, ali bilo je prekasno za povratak u susret.

Kod Jadrana briljirao je Jerko Marinić Kragić s pet golova, a kod Radničkog najefikasniji bio je s dva gola hrvatski internacionalac Josip Vrlić.