SP 2021. žene, skupina G, 2. kolo, 04.12.2021, 18:00 h, Ciutat de Castello, Castello
Suci: Kursad Erdogan, Ibrahim Ozdeniz (Turska)
Paragvaj
16:38(5:15) Hrvatska
Hrvatska

Hrvatska upisala uvjerljivu pobjedu protiv nedoraslog Paragvaja

Branimir Korać • subota, 04.12.2021.

Hrvatska je stigla do prve pobjede nja ovom Svjetskom prvenstvu. Nakon poraza na startu od Brazila, upisana je pobjeda protiv Paragvaja s vrlo visokih 38:16...

UKUPNO3806/65

Hrvatske rukometašice zaboravile su Brazil i u puno boljem raspoloženju dočekuju susret protiv Japana. U drugom kolu igrale su protiv Paragvaja koji se očekivano pokazao kao preslab protivnik te su upisale visoku pobjedu 38:16.

Bila je to potpuna dominacija tamo negdje od sredine prvog dijela. Dotad je bilo mučenja, Hrvatska nije izgledala dobro, igrala je u grču, ali kada se otvorilo, bilo je to nešto sasvim drugačije.

Paragvaj je u početku koristio tu stegnutost Hrvatica koje su u obrani izgledale dobro, ali u napadu ne. Tražilo se nekoliko vezanih pogodaka za podizanje samopouzdanja, međutim tek tamo od 13. minute to je počelo izgledati kako je i trebalo.

U prvih 13 minuta Hrvatska je postigla samo dva pogotka, a onda je krenu. Paragvaj je poveo s 3:2 nakon čega je Hrvatska napravila seriju 10:0 za 12 minuta igre nakon svega dva gola u prvih 12 minuta.

Već tada je bilo jasno tko će do pobjede, a do kraja prvog dijela Hrvatska je već pobjegla na dvoznamenkastu razliku. Paragvajke su griješile, Hrvatice to kažnjavale iz kontranapada i podizale razliku.

Ništa se posebno nije promijenilo u drugom dijelu. Hrvatska je i dalje podizala razliku i išla prema granici od 20 golova viška. Probila ju je u 56. minuti Ana Debelić golom za 35:15.

Završilo je 38:16 za Hrvatsku, ali i ružnom scenom na parketu, 20-ak sekundi prije kraja u jednom padu na parket u bolovima je ostala ležati Josipa Mamić koja se tek vraća nakon teške ozljede. Iako je iznesena na nosilima, čini se kako ipak nije riječ o težoj ozljedi.

Paragvaj je apsolviran i u ponedjeljak slijedi dvoboj protiv Japana, još jedan s imperativom pobjede za Hrvatsku.