Brazilke pobjedom protiv Japana do prvog mjesta

Branimir Korać • subota, 04.12.2021.

Odigrani su svi susreti drugog kola Svjetskog prvenstva rukometašica u skupinama E, F, G i H...

Njemice su u skupini E nastavile bitku za prvo mjesto pobjedom protiv Slovačke s vrlo uvjerljivih 36:22. Slovakinje su loše ušle u utakmicu i gubile su vrlo brzo 5:1 te se nisu od toga oporavile.

Alina Grijseels sa šest golova predvodila je Njemačku, a u slovačkim redovima po četiri gola postigle su Vladimira Bajciova i Reka Bizikova.

Stopostotne su i Mađarice pa će tako Mađarska i Njemačka u zadnjem kolu odlučiti koliko bodova prenose dalje, a Čehinje i Slovakinje odlučivat će o prolazu. Mađarska je u drugom kolu svladala Češku s 32:29. Sjajnu utakmicu odigrala je Katrin Gitta Klujber koja je postigla 11 golova, a na drugoj strani Marketa Jerabkova postigla je deset golova.

I u skupini F izdvojile su se dvije reprezentacije. Danska i Južna Koreja upisale su i drugu pobjedu.

Dankinje su lako slavile protiv Konga s 33:18 uz čak 25 obrana vratarki uz postotak uspješnosti velikih 58 posto. Laerke Pedersen skupila je šest golova, a Althea Reinhardt 14 obrana. Kod Konga pet golova, ali iz 17 ispucanih lopti, upisala je Betchaidelle Ngombele.

Južna Koreja je tek u zadnjih deset minuta slomila otpor Tunisa i upisala pobjedu 31:29. Sa sedam golova najučinkovitija bila je Eun Hee Ryu, a kod Tunisa šest golova djelo je Rakije Rezgui.

Brazilke su u hrvatskoj skupini na poluvremenu gubile od Japana 15:12, ali su u drugom dijelu zaigrale bolje i napravile preokret. Otišle su do pobjede s kojom prenose maksimalan broj bodova u sljedeću rundu.

Adriana Cardoso bila je najefikasnija sa sedam golova, a kod Japana po četiri gola postigle su Mana Ohyama, Natsuki Aizawa i Saki Hattori.

U skupini H Španjolke dominiraju te su novu pobjedu upisale protiv Kine s 33:18. Razlika u kvaliteti je velika i Kina nije imala nikakve šanse. S pet golova najefikasnija bila je Alexandrina Cabral, a u kineskim redovima Shuhui Wang bila je najefikasnija s tek tri gola.

U izravnoj borbi za drugo mjesto Argentina je upisala veliku pobjedu protiv Austrije 31:29. Nakon ružnih drugih 30 minuta protiv Španjolske, Argentina je ovdje izgledala dobro i upisala je jako bitnu pobjedu.

Elke Karsten predvodila ju je s 11 golova, a na drugoj strani Katarina Pandža postigla je deset golova.