Rocketsi nakon omjera 1-16 nanizali šest pobjeda

Branimir Korać • ponedjeljak, 06.12.2021.

U još tri susreta u NBA ligi noćas pobjede su upisali Rocketsi, Raptorsi i Hornetsi. Rocketsi su u velikom nizu pobjeda nakon što su čvrsto držali status najlošije momčadi lige...

Od momčadi koja je bila zabetonirana za dno lige s omjerom 1-16, Houston Rockets preko noći došao je do statusa jedne od momčadi koje su u najboljoj formi u ligi. Upisao je šestu uzastopnu pobjedu, ovaj put protiv New Orleans Pelicansa.

Rocketsi su iskontrolirali još jednu utakmicu i Pelicansima nije pomogla niti velika večer Brandona Ingrama.

Ingram je susret završio s 40 poena, a pratio ga je Jonas Valančiunas sa 17 poena i deset skokova. Pobjednika su s po 23 poena predvodili Christian Wood i Eric Gordon.

Raptorsi su posljednjeplasirana momčad Atlantic divizije iako imaju omjer 11-13 što nikako ne sugerira da bi mogli biti na dnu. Noćas su upisali drugu uzastopnu pobjedu, ovaj put protiv Washington Wizardsa sa 102:90.

Raptorsi su imali jako dobar ulazak u utakmicu i na poluvremenu su vodili s 21 poenom razlike da bi u drugom dijelu Wizardsi uspjeli smanjiti zaostatak. Washington je u početku imao dosta problema u napadu te je prvu četvrtinu završio s 12 poena i šutom 5/22.

Pascal Siakam odradio je jako dobru utakmicu te je ubacio 31 poen uz šest skokova dok je Chris Boucher upisao 14 poena. Kod poraženih Kentavious Caldwell-Pope ubacio je 26 poena.

U vrlo efikasnom dvoboju Charlotte Hornetsi su u gostima slavili 130:127 protiv Atlanta Hawksa. U sve četiri četvrtine obje momčadi ubacivale su 30 i više poena. Iako imaju dosta problema s izostancima, Hornetsi su šutom izborili pobjedu.

Miles Bridges predvodio ih je s 32 poena, a Kelly Oubre dodao je 28 poena. Kod poraženih John Collins s 31 poenom i 12 skokova bio je najefikasniji, Kevin Huerter dodao je 28 poena, a Trae Young 25 poena uz 15 asistencija.