Carter košem u zadnjoj sekundi donio Zadru pobjedu kod Mege

Matej Kačan • nedjelja, 19.12.2021.

Sjajni Justin Carter još je jednom bio junak Zadra. Amerikanac je svojim košem donio Zadru 72:70 pobjedu u gostima kod Mege...

Košarkaši Zadra napravili su još jedan ogroman korak naprijed u borbi za ostanak u ABA ligi. Zadrani su do treće pobjede sezone došli u gostima kod Mege Basket, i to košem Justina Cartera u posljednjoj sekundi susreta.

Zadrani su sjajno otvorili susret i odigrali su ponajbolje prvo poluvrijeme sezone. U početku je vukao Trevor Thompson koji je ubacio 12 poena na početku za 12:12, a nakon njegovog izlaska kreće trica Zadra i odvajanje.

Mega je griješila i gubila lopte, a Zadar je pogodio sljedećih pet od šest trica i do poluvremena je odjurio na visokih 46:32.

No, u trećoj dionici krenuo je strmoglavi pad gostiju, a Mega je napravila veliku 14:0 seriju te se s 51:37 približila do izjednačenja. Košem Boriše Simanića za 56:55 minutu do kraja treće Mega je i povela po prvi put od početka susreta.

U posljednju dionicu tako se ušlo u egalu, a Mega u jednom trenutku ima i 63:59. No, Carter i Thompson su povukli jednu 6:0 seriju, a onda Carter bacanjima i Antonio Jordano tricom donose Zadru 70:66 minutu i pol do kraja.

Mega je iskoristila sljedeća dva napada i došla je do 70:70, a Zadru je ostalo 16 sekundi za napad. Carter je uzeo loptu u ruke, a onda je svog čuvara doveo do korak-dva unutar trice i dignuo se na dugu dvicu iz kontakta.

Srećom po Zadar, ona je ušla, na semaforu je zasvijetlilo 72:70, a Carter je došao do svog 25. poena uz osam skokova i pet asistencija. Thompson je ubacio 17 poena, ali je prije kraja morao van zbog prekršaja, dok je Pavle Marčinković dodao osam poena.

ega je imala četiri podjednaka dvoznamenkasta igrača, Simanić je dao 12 uz još trojicu suigrača s po 11 poena.

Zadar je skočio na 3-9 omjer, gdje je i Krka, dok je Split zadnji s 2-10. Ispred Zadrana su Borac i Mornar s po četiri pobjede, a uskoro nas očekuje i hrvatski dvoboj za ostanak, 26.12. na Višnjiku između Zadra i Splita.