Celtic preokretom do trofeja pobjednika Liga kupa

HINA, Mihaela Bradovski • nedjelja, 19.12.2021.

Nogometaši Celtica pobjednici su škotskog Liga kupa nakon što su u finalu na Hampden Parku u Glasgowu pobijedili Hibernian s 2:1.

Celtic je dominirao u prvom poluvremenu s više od 70 posto posjeda, ali prije odmora nije uspio zatresti mrežu.

Hibernian je poveo u 51. minuti golom Paula Hanlona, no Celtic je samo minutu kasnije izjednačio preko Kyoga Furuhashija. Japanski napadač je odlučio i pitanje pobjednika pogodivši za 2:1 u 72. minuti.

Hrvatski reprezentativac Josip Juranović odigrao je cijeli susret za Celtic.

"Ponosan sam na ovu skupinu igrača, super sam zadovoljan što su dobili nagradu," kazao je Celticov menadžer Australac Ange Postecoglou koji je proslavio svoj prvi trofej s klubom kojeg je preuzeo u lipnju.

Celticu je to 20. naslov pobjednika Liga kupa, a rekorder je Rangers sa sedam titula više.

Hibernian je ostao na tri osvojena naslova u 11 finala.

Celtic se trenutačno nalazi na drugom mjestu u prvenstvu sa sedam bodova zaostatka za Rangersima s utakmicom manje.