Barcelona u spektaklu velikim preokretom do pobjede protiv Uniksa

Branimir Korać, HINA • srijeda, 22.12.2021.

Košarkaši Uniksa iz Kazanja propustili su pobjedu u 17. kolu Eurolige protiv vodeće Barcelone koja je preokrenula čak 20 koševa zaostatka s početka zadnje četvrtine te u produžetku stigla do pobjede 111:109.

Ruska momčad pod vodstvom hrvatskog stručnjaka Velimira Perasovića vodila je 77:57 u 31. minuti, a u 36. minuti je još uvijek bilo +15 za goste (88:73). No, u nešto više od četiri minute (4:14) Barcelona je napravila 21:6 i izborila produžetak, nakon što je šut za pobjedu Uniksa promašio Lorenzo Brown.

U dodatnih pet minuta momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a Barcelonini košarkaši su bili precizniji sa crte za slobodna bacanja u završnici.

Mario Hezonja je postigao 18 koševa za Uniks uz četiri skoka i dvije asistencije, a početkom produžetka je morao iz igre zbog pet osobnih pogrešaka.

Nikola Mirotić je sa 28 koševa predvodio strijelce Barcelone, a Kyle Kuric je ubacio 24. Kod Uniksa je Lorenzo Brown ubacio 27 koševa uz devet asistencija, a John Brown je postigao 21 poen.

Prošlogodišnji najbolji igrač Eurolige Vasilije Micić kreirao je preokret dostojan tog naslova i sa deset uzastopnih koševa u zadnje dvije minute dvoboja u Istanbulu doveo Anadolu Efes do pobjede nad Crvenom zvezdom (84:83).

Vodeća momčad ABA lige imala je na ulazu u zadnje dvije minute sedam koševa prednosti (81:74). Do kraja dvoboja Micić je dvaput pogodio za dvicu i šest puta bio nepogrešiv s crte za slobodna bacanja, što je i odlučilo pobjednika.

Naime, 10 sekundi prije kraja Nikola Kalinić, koji je bio najbolji igrač utakmice do tog trenutka, promašio je oba slobodna bacanja kod 83:82 za Crvenu zvezdu. Micić je dobio priliku, dvije sekunde prije kraja iznudio slobodna bacanja, oba pogodio i donio pobjedu aktualnom pobjedniku Eurolige.

Micić je završio dvoboj sa 21 košem, a Tibor Pleiss je za pobjednike postigao 23. Krunoslav Simon je za osam i pol minuta ostao bez koša i imao jedan skok. Nikola Kalinić je sa 20 koševa bio najbolji strijelac Crvene zvezde.