Bogdanović opet vrlo dobar, Zubac na rubu double-doublea

HINA, Matej Kačan • utorak, 28.12.2021.

NBA liga vratila se u svoj uobičajeni ritam nakon blagdana, a u noći s ponedjeljka na utorak na djelu smo mogli vidjeti oba ovosezonska hrvatska predstavnika...

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović postigao je 19 koševa za Utah Jazz u gostujućoj pobjedi 110:104 protiv San Antonio Spursa, dok je Ivica Zubac upisao po devet koševa i skokova za LA Clipperse u domaćem porazu od Brooklyn Netsa 108:124.

Košarkaši Utah Jazza upisali su četvrtu uzastopnu pobjedu, te 24. ove sezone i drže treće mjesto na Zapadu sa skorom 24-9.

Goste, koji su igrali bez ozlijeđenog Donovana Mitchella, do pobjede je predvodio Jordan Clarkson s 23 koša, osam skokova i pet asistencija, dok je Bogdanović za 29 minuta postigao 19 koševa uz šut 7/16 iz igre, pri čemu je pogodio samo jednu tricu iz sedam pokušaja. Hrvatski košarkaš je dodao i tri skoka, dvije asistencije i četiri izgubljene lopte. Joe Ingles je ubacio 17, a Rudy Gobert 16 koševa uz 13 skokova.

U samoj završnici utakmice dogodio se i incident između Clarksona i jednog od domaćih navijača. Clarkson, koji je inače rođen u San Antoniju, je prvo ignorirao uvrede s tribine, no potom je krenuo prema gledatelju, ali su uskočili njegovi suigrači kako bi ga zadržali, a pojavilo se i osiguranje koje je stalo između njih. Na koncu je osiguranje ispratilo navijača.

Kod Spursa, koji su na skoru 14-19, najefikasniji su bili Derrick White s 21 poenom i osam asistencija, te Doug McDermott sa 17 koševa.

Vodeća momčad Istoka Brooklyn (23-9) je na gostovanju porazila Los Angeles Clipperse sa 124:108. Goste je do slavlja predvodio James Harden s 39 koševa, 15 asistencija i osam skokova. Bila je to Hardenova druga utakmica nakon izlaska iz karantene zbog koronavirusa, a u prvoj je protiv Lakersa zabio 36 koševa. Patty Mills i Nic Claxton su dodali po 18 koševa.

Kod Clippersa kojima je to bio 17. poraz uz 17 pobjeda, najefikasniji je bio Marcus Morris s 24 poena, pet skokova i šest asistencija. Eric Bledsoe i Keon Johnson su dodali po 15 ubačaja, dok je Ivica Zubac za 22 minute ubacio devet koševa uz šut 4-9, te dodao devet skokova i asistenciju.

U najneizvjesnijem susretu večeri, Memphis je na gostovanju pobijedio Phoenix sa 114:113 košem Ja Moranta u zadnjoj sekundi. Veći dio susreta gosti su bili u vodstvu, u trećoj četvrtini imali su i plus 18 (89:71), no Sunsi su nadoknadili zaostatak i tricom Devina Bookera pet sekundi prije kraja stigli do vodstva 113:112. No, Morant je u zadnjoj sekundi zabio za pobjedu gostiju.

Morant je na koncu zaključio utakmicu s 33 poena, dok je Desmond Bane dodao 32 koša i šest skokova. Kod domaćina najefikasniji je bio Booker s 30 koševa, Cameron Johnson je dodao 19, a Chris Paul 13 poena i isto toliko asistencija.