Serdarušić sezonu otvorio pobjedom u tri seta u Traralgonu

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 03.01.2022.

Hrvatski Davis Cup reprezentativac Nino Serdarušić upisao je prvu pobjedu u novoj teniskoj sezoni. U prvom kolu Challengera u Traralgonu svladao je Novozelanđanina Josea Rubina Stathama...

Novozelandski kvalifikant Jose Rubin Statham bio je prvi protivnik hrvatskog tenisača Nine Serdarušića u 2022. godini. Serdarušić je bio bolji u tri seta i izborio je prolaz u drugo kolo Challengera u Traralgonu.

Iskusni Statham u kvalifikacijama je sa 6:1, 6:3 bio bolji od domaćeg igrača s pozivnicom Zacharyja Viiale, bolje je krenuo i u ovaj meč sa Serdarušićem, ali nije izdržao.

U prvom setu viđen je samo jedan break i to kod 3:2 te je Novozelanđanin uzeo set sa 6:3, međutim nakon toga Serdarušić ipak podiže igru i radi preokret.

U drugom setu spasio je dvije break lopte koje su ga mogle uvesti u probleme, a u završnici seta uzeo je servis Stathamu i odmah i set.

Odluka je pala u trećem setu gdje Serdarušić radi dva breaka i odlazi do pobjede.

U drugom kolu igrat će protiv 14. nositelja Robina Haasea koji je bio slobodan u prvom kolu.