Vodeni sportovi

Jadran odigrao odličnu utakmicu, ali tijesno izgubio u gostima kod Brescije

Mihaela Bradovski • utorak, 11.01.2022.

Vaterpolisti Jadrana pružili su sjajan otpor jako Bresciji na gostovanju, ali ipak nisu izbjegli poraz te su nakon velike borbe izgubili 6:5.

Vratila se LEN Liga prvaka, a vaterpolisti Jadrana nisu uspjeli doći do iznenađenja u Italiji gdje su igrali protiv Brescije i upisali poraz s tijesnih 6:5.

Već sam rezultat pokazuje koliko je to bila tvrda i ravnopravna utakmica. Jadran se dobro držao, do same završnice bio je u igri, imao i napad za remi, ali nije ga iskoristio.

Problema s pozitivnim testovima na koronavirus imali su i jedni i drugi i iako je Jadran imao dva igrača više u zapisniku i veću mogućnost rotacije, slavili su domaćini.

Od početka susreta igralo se gol na gol, izmjenjivale su se momčadi u vodstvu, a prvi bijeg na dva razlike je i prelomio utakmicu.

Pet i pol minuta prije kraja Marin Delić zabio je za 4:3 Jadrana da bi minutu i pol kasnije Brescia već vodila 6:4.

U zadnjoj minuti Robert Stojanac zabio je za 6:5, imao je Jadran 15 sekundi zadnji napad, ali ostalo je 6:5 za domaćina.

Tri gola kod Brescie postigao je Eduardo Di Somma. Kod Jadrana dva gola postigao je Konstantin Harkov.