Rijeka u prvom pripremnom susretu poražena od Domžala

Mihaela Bradovski • srijeda, 12.01.2022.

Riječani su odigrali prvu prijateljsku utakmicu, protivnik su bile Domžale koje su slavile s 3:2. Rano je Rijeka povela, ali Domžale su se još brže vratile...

Nogometaši Rijeke u prvom prijateljskom susretu na ovim pripremama nisu impresionirali, upisali su poraz 3:2 od Domžala. Goran Tomić dao je priliku svim raspoloživim igračima, mogla je Rijeka i do remija, ali u završnici nije iskoristila kazneni udarac.

Povela je već u osmoj minuti krasnim pogotkom Roberta Murića koji je iz slobodnog udarca prebacio živi zid i zabio za 1:0.

Međutim niti dvije minute kasnije Domžale poravnavaju, Perc je ubacio s lijeve strane, a Jakupović podmetnuo nogu i skrenuo loptu u mrežu.

Opasni Jakupović u 18. minuti mogao je do novog pogotka, nakon još jednog ubačaja s lijeve strane pucao je glavom, ali greda je spasila Labrovića.

Što nije napravio tada, napravio je u 32. minuti kada je pucao s 15 metara, a lopta završila u donjem kutu Labrovićevog gola.

Nekih pet minuta prije tog pogotka zagužvalo se na travnjaku, Abass je grubo i neoprezno đonom krenuo prema Vuku, on je reagirao i stvorila se gužva, ali neki veći sukobi na vrijeme su spriječeni.

Rijeka je do poravnanja došla u 35. minuti, Pišek je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Drmić je iz jedanaesterca pogodio za 2:2.

U drugom dijelu Slovenci su još jednom poveli. Zogović je pucao iskosa s desne strane, Prskalo je odbio loptu, ona se vraća Zogoviću koji iz drugog pokušaja zabija za 3:2.

U završnici susreta Rijeci je poklonjen kazneni udarac, ali Bušnja je pucao vrlo loše, vratar je obranio i ostalo je 3:2.