Hajduk upisao pobjedu protiv Širokog Brijega, gosti bolje izvodili jedanaesterce

Mihaela Bradovski • nedjelja, 16.01.2022.

Prvu prijateljsku utakmicu na ovim pripremama odigrao je Hajduk koji je slavio s 2:1 protiv Širokog Brijega na Poljudu...

Nakon što je propao plan o odlasku na pripreme u Portugal, Hajduk je ostao u Splitu te na Poljudu odradio i prvu prijateljsku utakmicu.

Bili su ugostili Široki Brijeg i nakon 90 minuta igre bili su bolji s 2:1. Nakon susreta dogovorno su izvođeni i kazneni udarac pri čemu je uspješniji bio Široki Brijeg.

Hajduk je do vodstva došao u 25. minuti kada je Dolček izborio loptu na sredini terena i sjurio se prema golu i onda bez problema pogodio za vodstvo.

Međutim vrlo brzo je Široki Brijeg došao do poravnanja, već u sljedećem napadu na ubačenu loptu s desne strane dolazi Tonći Mujan i poravnava.

U drugom dijelu Hajduk je tražio pobjedu i do nje je stigao golom u 782. minuti. Marko Livaja proigrao je imenjaka Brkljaču koji ne griješi.

U revijalnom raspucavanju nakon susreta Široki Brijeg bio je uspješniji nakon što Lovrencsics i Fossati nisu bili uspješni.