Liga prvakinja, skupina A, 10. kolo, 29.01.2022, 16:00 h
Esbjerg 30:17 Podravka Vegeta
Podravka Vegeta

Podravka desetim porazom u nizu i matematički otpala iz borbe za play-off

Branimir Korać • nedjelja, 30.01.2022.

Rukometašice Podravke upisale su poraz u gostima kod Esbjerga što im je deseti uzastopni poraz u Ligi prvakinja, a nakon njega su i matematički ispale iz borbe za nokaut fazu...

Podravka nije uspjela doći do iznenađenja na gostovanju kod snažnog Esbjerga. Koprivničanke su poražene 30:17 u susretu u kojem nije bilo nikakve rezultatske neizvjesnosti.

Domaće igračice snažno su krenule, Podravka je imala velikih problema u realizaciji pa čak i jednostavnih situacija i vrlo brzo Esbjerg je poveo s 9:2.

U zadnjih pet minuta prvog dijela Dankinje su serijom 4:0 dostigle i dvoznamenkastu razliku te su vodile na poluvremenu 18:7.

Pitanje pobjednica bilo je riješeno, u drugom dijelu Podravka je pokušavala ublažiti poraz, ali tijekom cijelog drugog dijela bila je u dvoznamenkastom zaostatku i na kraju je poražena 30:17.

U domaćem sastavu Sanna Solberg-Isaksen upisala je sedam golova, a kod Podravke pet je zabila Ukrajinka Irina Stelmah.