Sousa spasio tri meč lopte i nakon više od tri sata borbe izborio finale

Branimir Korać • subota, 05.02.2022.

Joao Sousa i Emil Ruusuvuori igrat će u finalu ATP turnira u Puneu. Sousa je imao posebno težak posao protiv Eliasa Ymera...

Joao Sousa igra vrlo dobar tenis ove sezone, a to je potvrdio i plasmanom u finale ATP turnira u Puneu. U polufinalu je imao jako težak posao, hodao je po rubu poraza, ali na kraju je upisao pobjedu.

Elias Ymer imao je u trećem setu kod 5:4 tri meč lopte, nije ih iskoristio te je odmah nakon toga izgubio servis i otišao u poraz nakon tri sata i 15 minuta borbe.

Lakši posao imao je Emil Ruusuvuori koji je u dva seta bio bolji od Kamila Majchrzaka. Finac je posebno dobro odradio prvi set u kojem je potpuno dominirao.

U drugom setu Poljak je poveo s 5:3 i imao servis za set, ali nije ga iskoristio, odmah je izgubio i svoj servis te kasnije i tie-break sa 7:0.