Bublik i Zverev u dva seta do finala Montpelliera

Matej Kačan • subota, 05.02.2022.

U finalu ATP turnira u francuskom Montpellieru očekivano će igrati prvi nositelj Alexander Zverev, a suparnik će mu biti imenjak Bublik koji je svladao Filipa Krajinovića...

Dva Alexandera u finalu Montpelliera. Dok je Nijemac Zverev kao prvi nositelj tamo očekivano, u drugom polufinalu Bublik je u dvoboju petog i šestog nositelja bio bolji od Filipa Krajinovića.

Zverev je u drugom meču dana sve lako riješio, Mikaelu Ymeru dozvolio je samo četiri gema, od čega tri u drugom setu i dileme nije bilo. Prvi set Zverev je riješio za 24 minute, u drugom su bila dovoljna dva breaka za 4:0, Ymer je vratio samo jedan i izgubio sa 6:3.

Bublik je u prvo meču bio tek blagi favorit, ali je od druge polovice prvog seta pa nadalje bio mnogo bolji. Break za 4:3 okrenuo je stvari u korist Kazahstanca, prvi set je riješio sa 6:4, a u drugom dodao još dva breaka za 6:2, a da Krajinović nije imao ni šansu za oduzimanje servisa.