Aleksander Bublik pomeo imenjaka Zvereva u finalu u Montpellieru

Branimir Korać • nedjelja, 06.02.2022.

Kazahstanac Aleksander Bublik iz petog pokušaja stigao je do prve titule na ATP Touru. U finalu turnira u Montpellieru bio je bolji od Alexandera Zvereva...

Samo 70 minuta bilo je potrebno Aleksanderu Bubliku za pobjedu u finalu turnira u Montpellieru. Nadigrao je Alexandera Zvereva, trećeg igrača svijeta, te napokon uzeo prvi trofej.

Bublik je dosad gubio u finalima turnira u Newportu (John Isner), Chengduu (Pablo Carreno Busta), Antalya (Alex De Minaur), Singapur (Alexei Popyrin).

Kazahstanac je prvi došao do breaka, ali Zverev je odmah uzvratio i poravnao na 3:3, no u završnici je još jednom Bublik napravio break i poveo s 5:4. Na servisu za set spasio je dvije vezane break lopte i set uzeo sa 6:4.

U drugom setu Zverev je potpuno pao, dva puta je izgubio servis bez osvojenog poena i otišao u poraz.

Bublik je tako napokon dočekao prvu titulu i nastavio niz pobjeda protiv Zvereva u međusobnim dvobojima. Još uvijek od Nijemca nije izgubio nijedan set.