Borna Gojo rutinski do prolaza u glavni ždrijeb turnira u Bengaluruu

Branimir Korać • ponedjeljak, 07.02.2022.

Borna Gojo izborio je prolaz u glavni ždrijeb Challengera u Bengaluruu. U drugom kolu kvalifikacija nije imao problema protiv Indijca Sasija Kumara Mukunda...

Nakon neočekivanih problema u prvom kolu kvalifikacija protiv Jaroslava Pospišila, Borna Gojo puno bolje je odradio drugo kolo i bez problema prošao je u glavni ždrijeb u Bengaluruu.

364. igrač svijeta Indijac Sasi Kumar Mukund nije predstavljao problem, Gojo je dosta kvalitetniji i slavio je za 80 minuta u dva seta.

U pobjedi je ispucao 12 aseva i nije protivniku dozvolio niti jedan break iako je Mukund imao tri break lopte u meču i to sve tri u prva dva Gojina servis gema.

Prvi set Gojo je riješio u svoju korist breakom kod 3:2, stigao je do 0:40 i oduzeo protivniku servis nakon čega je uzeo set sa 6:4.

U drugom setu dva puta je radio break, u trećem i u sedmom gemu što je na kraju bilo dovoljno za glatkih 6:4, 6:2.